Přejít k hlavnímu obsahu

Hledám pracovníky. Jak bych měl postupovat?

Read time: 5 minut
Hledám pracovníky. Jak bych měl postupovat?

Nábor nových zaměstnanců často bývá nelehkou misí

Hledání nového pracovníka je tak trochu věda. Firmy se obvykle snaží oslovit nové zájemce formou inzerátu. Je to způsob náročný na čas i na peníze. Odpovědná osoba nejdříve musí sestavit inzerát tak, aby odpovídal požadavkům společnosti a zároveň zaujal co největší počet vhodných kandidátů. Dále musí tento inzerát umístit na správné místo. Tištěné noviny postupně vytlačil internet, proto většina zájemců inzeruje na pracovních portálech či sociálních sítích. Z hromady obdržených CV musí následně vyselektovat potenciální zaměstnance, které pozve na pohovor. Pohovorování stojí čas a může leckdy být složitým úkolem se spoustou neznámých. Nejste-li personalista s několikaletou praxí, s největší pravděpodobností se stane to, že vám budou chybět potřebné zkušenosti a takzvaný recruiterský cit.
Pohovory navíc často bývají vícekolové, což se firmám prodražuje a odpovědným pracovníkům přidělává práci. Následuje konečná volba vítěze, která se často mění na hod mincí.

Administrativa spojená s nástupem nového zaměstnance

Výběrem vhodného kandidáta ale práce člověka zodpovědného za nábor nekončí. Vyřídit se musí nutná administrativa. Firma vystaví pracovní smlouvu, kterou následně obě strany podepíší.
Zaměstnanec obvykle musí dodat doklady potřebné k nástupu do nové práce. Zaměstnanci ze zemí mimo Evropskou unii musí navíc přidat zaměstnaneckou kartu, platný cestovní pas, fotografii, pracovní smlouvu (nebo smlouvu o smlouvě budoucí) a na vyžádání další doklady. Další variantu pro cizince mimo země v Evropské unii představuje tzv. Modrá karta. Je určena pro zaměstnance s vysokoškolským nebo vyšším odborném vzdělání v délce trvání alespoň tři roky. Cizinec zaměstnaný na tuto kartu musí vykonávat práci na hlavní pracovní poměr a pobírat minimálně 1,5 násobek průměrné hrubé mzdy v ČR. Administrativa spojená s legálním zaměstnávání cizinců je obecně náročnější.

Co když vyberu špatného kandidáta

Výběrové řízení je ukončeno a vy jste přijali nového zaměstnance. Jenže se může stát, že nový pracovník odejde ve zkušební době nebo je propuštěn, neboť se ukáže, že na práci nestačí. V takovém případě jste zbytečně utratili peníze na výběrové řízení, zaškolení nováčka a mzdu, kterou jste mu vyplatili. V řádech se jedná o desítky tisíc korun. To se týká všech profesí včetně těch nejběžnějších jako jsou fakturanti nebo asistenti prodeje. A to se bavíme jen o nákladech přímých. V případě nepřímých nákladů výběr nevhodného zaměstnance přijde mnohem dráž. 

Jak zvýšit šance na přijetí ideálního pracovníka

Jednou z osvědčených metod je využití specializované personální agentury. Například s Europa Workintense nešlápnete vedle. Působíme na trhu od roku 1996 a za tu dobu jsme nasbírali mnoho zkušeností. Díky tomu dokážeme vyselektovat ideálního pracovníka snáze než ostatní. 

Co mohu očekávat od spolupráce?

Minimalizaci rizika

Všichni pracovníci dodaní od Europa Workintense jsou důsledně prověřováni. Minimalizujeme tak šanci, že vybereme nevhodného kandidáta. U určitých forem spolupráce jsou naši zákazníci navíc smluvně zajištěni. V případě nespokojenosti s přiděleným kandidátem mohou požádat o návrat zaplacené odměny či její části. 

Kvalitnější seznam kandidátů

Hledáme pro vás pracovníky za využití osvědčených metod a propracovaných nástrojů. Na výběr tak budete mít nejlepší pracovníky a nebudete muset volit mezi dobrými a dostatečnými. 

Pracovníky tehdy, když je budete potřebovat a v množství, v jakém je budete potřebovat

Naše interní databáze relevantních kandidátů vám umožní flexibilně ragovat na kolísání na trhu práce, takže se  vám nestane, že neseženete kvalitní pracovníky na období, které potřebujete zaplnit.

Minimální administrativu

Europa Workintense se postará i o veškerou administrativu spojenou s legálním zaměstnáním zvolených pracovníků, čímž vám odpadnou starosti se zbytečnou byrokracií. Stačí pouze podepsat smlouvu o spolupráci.

Proč si vybrat Europu Workintense?

O tom, že svou práci děláme skutečně kvalitně a profesionálně, svědčí naši partneři, kteří patří mezi špičky ve svém oboru. Na vyžádání vám poskytneme jejich reference. Pojďme se tedy podívat, jak můžeme vyřešit Vaše personální problémy. Kontaktovat nás můžete buď přímo (kontakty najdete níže) nebo využijte náš kontaktní formulář a my se vám ozveme nazpět.

Kdo jsme

reditel-spolecnosti-workintense

Ing. Ivan Rozman

Ředitel Společnosti

„Jsme schopni systémově reagovat na potřeby zákazníka zajistit HR/pracovní sily velice rychle a pružně bez ohledu na to, kde a kdy požadavky vzniknou. Usilujeme o to, abychom poskytovali prvotřídní profesionální služby našim partnerům prostřednictvím vedoucích pracovníku odborně orientovaných projektových tymu a proškolených kmenových zaměstnanců“

Kontakty: rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Ing. Ivan Rozman

Project manager (Enterprise Architecture)

„Naše podnikatelská a inovativní síla spočívá ve výměně zkušeností napříč našimi různorodými projekty. Své know-how sdílíme, což nám umožňuje neustále zvyšovat naši produktivitu, inovovat a důkladně propracovávat personální a provozní procesy a činnosti.“

Kontakty: ivan.rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Bc. Vjačeslav Rozman

CMO / Business Operations Analyst

„Europa Workintense je jedničkou v zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny. Řešíme vše od dokladů až po adaptaci na projektu. Za 26 let na trhu jsme si osvojili postupy, které nám umožňují řešit zakázky velmi komplexně a individuálně dle potřeb trhu střední Evropy, konkrétních oborů i firem. Zakládáme si na budování dlouholetých obchodních vztahů s našimi partnery.“

Kontakty: rozman.v@workintensegroup.eu

Vedoucí obchodního oddělení

Mgr. Lýdie Ignat'uková

Vedoucí obchodního oddělení

„Nabízíme firmám dle jejich potřeb spolehlivý, kvalifikovaný a motivovaný personál z východní Evropy (zejména Ukrajiny). Patříme ke špičce mezi agenturami práce na českém trhu.“

Kontakty: lida.ignatyuk@workintense.eu

HR manager

Mgr. Jan Kupec

Projektový manager / HR manager

„Pomůžeme vám najít ten správný personál pro vaše firemní projekty. Obraťte se na nás, a my vám zajistíme kvalifikované dělníky, jaké potřebujete pro plynulý provoz vaši společnosti.“

Kontakty: jan.kupec@workintense.eu

HR manager

Ivan Orsag

Projektový manager / HR manager pro Západní Evropu

„Přestože jsou naší specializací zejména zaměstnanci pro dělnické profese a řemesla, zajišťujeme kvalifikované pracovníky pro široké spektrum dalších oblastí na trhu práce.“

Kontakty: i.orsag@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Volyk

Customer Acquisition Specialist pro Polsko

„Pomůžeme vám najít kvalifikovaný personál nejrychlejším způsobem a v nejkratším termínu. Vzájemná pomoc - záruka rozvoje a úspěchu.”

Kontakty: s.volyk@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Shvets

Customer Acquisition Specialist pro anglicky a německy mluvící země

„Působíme na celém území České republiky, podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU. Chceme propojit trh práce západní, střední a východní Evropy.”

Kontakty: s.shvets@workintense.eu

„Působíme nejenom na celém území České republiky a taky Polska, Maďarska, Slovenska a jiných členských států EU. Podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU.“