Přejít k hlavnímu obsahu

Humanitární pomoc Ukrajině. FALKON K

"Falkon К" Pro ty, kteří chtějí pomoci

Humanitární pomoc Ukrajině

Naše horká linka

Poskytujeme pomoc všem, kteří ji potřebují, a to jak na Ukrajině, tak v EU

I
Na co se získané prostředky použijí
 • Nákup a zajištění léků, ochranných prostředků na Ukrajinu
 • Podpora uprchlíků: jídlo, ubytování, oblečení, prostředky osobní hygieny
 • Školní potřeby, potřeby pro kojence
II
Jak se naše pomoc dostane k potřebným
 • Doručování humanitární pomoci až na hranice Ukrajiny
 • Spolupráce s "Českédráhy" při dodávání zboží na Ukrajinu
 • Spolupráce s Ústředním Humanitárním štábem na Ukrajině
III
Jak pomáháme
 • Vyhledání ubytování a zajištění kompletního vybavení ubytovacího zařízení.
 • Pomoc s odbornou právní podporou
 • Zajišťování zásob potravin pro uprchlíky

Tragédie 21. století

Ruská agrese zanechala desetitisíce ukrajinských rodin bez střechy nad hlavou, bez jídla a bez základních prostředků k existování. Celý svět se otřásl hrůzou nad slzami dětí, které se musely schovávat ve sklepích před ruskými raketami. Podle OSN počet uprchlíků z Ukrajiny přesáhl 3,6 milionu, z toho více než 50 % tvoří děti. Přibližně 6,48 milionu lidí bylo nuceno hledat azyl v západních oblastech Ukrajiny, které zůstávají relativně klidné.

Každý pátý Ukrajinec tak musel na dobu války opustit své bydliště. Počet Ukrajinců, kteří jsou nuceni žádat o azyl, se každým dnem zvyšuje.

Podle posledních údajů přišlo jen do České republiky cca 300 000 uprchlíků z Ukrajiny. Polsko hlásí více 2 milionů. Ukrajinská tragédie nenechala nikoho lhostejným. Lidé různých národností se spojili, aby pomohli Ukrajincům.

Nezisková organizace zaměřená na pomoc Ukrajině "Falkon К"

Sbíráme pomoc pro ukrajinské občany na Ukrajině, pro ukrajinskou armádu, jednotky teritoriální obrany a běžence v České republice, Polsku, Německu, na Slovensku, částečně v USA, Kanadě a Velké Británii.

Poskytujeme pomoc všem, kteří ji potřebují, a to jak na Ukrajině, tak v celé EU.

Naše pobočky se nachází

 • Na Ukrajině: Zakarpatska oblast, Lvov a Kyjev.
 • V EU máme sídla v České republice: v Praze a v Brně.

Nezisková organizace zaměřená na pomoc Ukrajině "Falkon К" otevřela speciální transparentní bankovní účet, na kterém shromažďuje finanční pomoc pro Ukrajince postižené ruskou agresí.

Číslo účtu: 305471946/0300

Měna: CZK

Jméno: FALKON K.

Typ: ČSOB konto pro nezisk.organizace v CZK (Alias)

IBAN: CZ84 0300 0000 0003 0547 1946

BIC/SWIFT: CEKOCZPP

Na co budou vybrané prostředky použity:

 • Obstarávání a poskytování humanitární pomoci Ukrajině pro potřeby teritoriální obrany, armády Ukrajiny a obyčejných lidí.
 • Podpora pro uprchlíky z Ukrajiny: příspěvek na potraviny, ubytování, oblečení, prostředky osobní hygieny atd. Více než dvěma stovkám matek s dětmi jsme zajistili ubytování a vše potřebné v České republice, včetně pravidelných dodávek potravin
 • Nákup potřebného materiálu pro armádu a dobrovolníky Teritoriální obrany.
 • Nákup zdravotnických prostředků a léků.
 • Pomoc dětem uprchlíků: nákup školních potřeb, knih, hraček, potřeb pro novorozence atd

Podle OSN tvoří 90 % z celkového počtu uprchlíků z Ukrajiny ženy a děti. Opravdu potřebují vaši pomoc!

Jak se naše pomoc dostane k potřebným:

 • Naši řidiči pravidelně vykonávají přepravu humanitárních nákladů ke hranicím Ukrajiny.
 • Máme dohodu s České dráhy, které náš náklad dopravují do Lvova a následně ho distribuují do humanitárních skladů.
 • Spolupracujeme s logistickým skladem Centrálního humanitárního štábu Ukrajiny v Polsku.
 • Spolupracujeme s ukrajinskými církevními organizacemi na západní Ukrajině a dodáváme jim humanitární pomoc, která je odtud distribuována potřebným.
 • Úzce spolupracujeme s mezinárodní neziskovou organizací ADRA v České republice a poskytujeme jí všestrannou pomoc.

Jak pomáháme:

 • Poskytujeme poradenství a pomoc v následujících záležitostech:
  • vyhledání ubytování a zajištění obytných prostor se vším potřebným (nábytek, postele, kuchyňské nádobí atd);
  • poskytování potravin;
  • pomoc při vyplňování a vyřizování dokumentů pro legální pobyt v Evropské unii, USA, Kanadě a Velké Británii;
  • pomoc při umísťování dětí do mateřských škol a školských zařízení. Včetně organizace vlastních mateřských škol, volnočasových a zábavních center pro děti.
 • Poskytujeme profesionální právní podporu.
 • Pomáháme uprchlíkům se zaměstnáním v České republice, v dalších zemích EU i v jiných zemích. Za tímto účelem naši vývojáři vytvořili speciální humanitární projekt pro uprchlíky a dobrovolníky europe-jobs.eu, kde budou pravidelně aktualizovány informace o volných pracovních místech.

Projekt funguje jako sociální síť. Po jednoduché registraci mohou ti, kteří potřebují pomoc, a ti, kteří jsou připraveni pomoci, zveřejnit své požadavky nebo nabídky a vzájemně se kontaktovat.

 • Pod značkou Falkon UA jsme uvedli na trh značkovou řadu oblečení a doplňků pro domácnost a interiér. Prodej našich výrobků probíhá online prostřednictvím internetového obchodu Allzora.com. Tragédie na Ukrajině nenechala naše zákazníky z Evropy, Severní Ameriky a dalších kontinentů naší planety lhostejnými. Všichni chtějí pomoci lidem na Ukrajině, kteří trpěli genocidou ze strany Ruské federace.

Společnost FALKON-UA.ORG věnuje 10 % z ceny každého výrobku na fond pomoci ukrajinským občanům, kteří utrpěli v důsledku vojenské agrese ruské armády.

Většina našich dodavatelů jsou malé ukrajinské společnosti, které se navzdory ruské vojenské agresi dokázaly udržet v provozu. Nákupem výrobků těchto značek tak dáváme Ukrajincům, kteří zůstali na Ukrajině, možnost pracovat. Podpora těchto společností je jedním ze způsobů, jak znovu nastartovat ukrajinskou ekonomiku.

 • Společně s ukrajinskými společnostmi Edelwella.com.ua, Allbautech.com.ua a Zakarpatskou regionální radou jsme založili podnikatelské centrum v Zakarpatské oblasti.
  • Pomáháme podnikům v oblasti informačních technologií, potravinářství, technologií a dalším podnikům z regionů nejvíce postižených válkou přestěhovat se na Zakarpatí, aby mohly pokračovat ve svém vybudovaném podnikání a podpořit tak ukrajinskou ekonomiku.
  • Pomáháme jim se zřízením výrobních prostor, logistikou, přemístěním zaměstnanců včetně bydlení.
  • Pomáháme jim přeorientovat jejich prodej na nové exportní destinace v zahraničí a nová prodejní teritoria na Ukrajině, pokud je to možné.
  • Pro budoucnost Ukrajiny je velmi důležité, aby v zemi zůstalo co nejvíce podniků.

"Falkon К". Každý může pomoci!

Kdo jsme

reditel-spolecnosti-workintense

Ing. Ivan Rozman

Ředitel Společnosti

„Jsme schopni systémově reagovat na potřeby zákazníka zajistit HR/pracovní sily velice rychle a pružně bez ohledu na to, kde a kdy požadavky vzniknou. Usilujeme o to, abychom poskytovali prvotřídní profesionální služby našim partnerům prostřednictvím vedoucích pracovníku odborně orientovaných projektových tymu a proškolených kmenových zaměstnanců“

Kontakty: rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Ing. Ivan Rozman

Project manager (Enterprise Architecture)

„Naše podnikatelská a inovativní síla spočívá ve výměně zkušeností napříč našimi různorodými projekty. Své know-how sdílíme, což nám umožňuje neustále zvyšovat naši produktivitu, inovovat a důkladně propracovávat personální a provozní procesy a činnosti.“

Kontakty: ivan.rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Bc. Vjačeslav Rozman

CMO / Business Operations Analyst

„Europa Workintense je jedničkou v zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny. Řešíme vše od dokladů až po adaptaci na projektu. Za 26 let na trhu jsme si osvojili postupy, které nám umožňují řešit zakázky velmi komplexně a individuálně dle potřeb trhu střední Evropy, konkrétních oborů i firem. Zakládáme si na budování dlouholetých obchodních vztahů s našimi partnery.“

Kontakty: rozman.v@workintensegroup.eu

Vedoucí obchodního oddělení

Mgr. Lýdie Ignat'uková

Vedoucí obchodního oddělení

„Nabízíme firmám dle jejich potřeb spolehlivý, kvalifikovaný a motivovaný personál z východní Evropy (zejména Ukrajiny). Patříme ke špičce mezi agenturami práce na českém trhu.“

Kontakty: lida.ignatyuk@workintense.eu

HR manager

Mgr. Jan Kupec

Projektový manager / HR manager

„Pomůžeme vám najít ten správný personál pro vaše firemní projekty. Obraťte se na nás, a my vám zajistíme kvalifikované dělníky, jaké potřebujete pro plynulý provoz vaši společnosti.“

Kontakty: jan.kupec@workintense.eu

HR manager

Ivan Orsag

Projektový manager / HR manager pro Západní Evropu

„Přestože jsou naší specializací zejména zaměstnanci pro dělnické profese a řemesla, zajišťujeme kvalifikované pracovníky pro široké spektrum dalších oblastí na trhu práce.“

Kontakty: i.orsag@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Volyk

Customer Acquisition Specialist pro Polsko

„Pomůžeme vám najít kvalifikovaný personál nejrychlejším způsobem a v nejkratším termínu. Vzájemná pomoc - záruka rozvoje a úspěchu.”

Kontakty: s.volyk@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Shvets

Customer Acquisition Specialist pro anglicky a německy mluvící země

„Působíme na celém území České republiky, podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU. Chceme propojit trh práce západní, střední a východní Evropy.”

Kontakty: s.shvets@workintense.eu

„Působíme nejenom na celém území České republiky a taky Polska, Maďarska, Slovenska a jiných členských států EU. Podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU.“