Novinky & Události

Chybová zpráva

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /var/www/workintense_all/data/www/workintense.cz/includes/bootstrap.inc).
You are here:
  1. Domů
  2. / Aktuality
  3. / Hledám pracovníky. Jak bych měl postupovat?

Hledám pracovníky. Jak bych měl postupovat?

Reading time: 4 mins
Hledám pracovníky. Jak bych měl postupovat?

Nábor nových zaměstnanců často bývá nelehkou misí

Hledání nového pracovníka je tak trochu věda. Firmy se obvykle snaží oslovit nové zájemce formou inzerátu. Je to způsob náročný na čas i na peníze. Odpovědná osoba nejdříve musí sestavit inzerát tak, aby odpovídal požadavkům společnosti a zároveň zaujal co největší počet vhodných kandidátů. Dále musí tento inzerát umístit na správné místo. Tištěné noviny postupně vytlačil internet, proto většina zájemců inzeruje na pracovních portálech či sociálních sítích. Z hromady obdržených CV musí následně vyselektovat potenciální zaměstnance, které pozve na pohovor. Pohovorování stojí čas a může leckdy být složitým úkolem se spoustou neznámých. Nejste-li personalista s několikaletou praxí, s největší pravděpodobností se stane to, že vám budou chybět potřebné zkušenosti a takzvaný recruiterský cit.
Pohovory navíc často bývají vícekolové, což se firmám prodražuje a odpovědným pracovníkům přidělává práci. Následuje konečná volba vítěze, která se často mění na hod mincí.

Administrativa spojená s nástupem nového zaměstnance

Výběrem vhodného kandidáta ale práce člověka zodpovědného za nábor nekončí. Vyřídit se musí nutná administrativa. Firma vystaví pracovní smlouvu, kterou následně obě strany podepíší.
Zaměstnanec obvykle musí dodat doklady potřebné k nástupu do nové práce. Zaměstnanci ze zemí mimo Evropskou unii musí navíc přidat zaměstnaneckou kartu, platný cestovní pas, fotografii, pracovní smlouvu (nebo smlouvu o smlouvě budoucí) a na vyžádání další doklady. Další variantu pro cizince mimo země v Evropské unii představuje tzv. Modrá karta. Je určena pro zaměstnance s vysokoškolským nebo vyšším odborném vzdělání v délce trvání alespoň tři roky. Cizinec zaměstnaný na tuto kartu musí vykonávat práci na hlavní pracovní poměr a pobírat minimálně 1,5 násobek průměrné hrubé mzdy v ČR. Administrativa spojená s legálním zaměstnávání cizinců je obecně náročnější.

Co když vyberu špatného kandidáta

Výběrové řízení je ukončeno a vy jste přijali nového zaměstnance. Jenže se může stát, že nový pracovník odejde ve zkušební době nebo je propuštěn, neboť se ukáže, že na práci nestačí. V takovém případě jste zbytečně utratili peníze na výběrové řízení, zaškolení nováčka a mzdu, kterou jste mu vyplatili. V řádech se jedná o desítky tisíc korun. To se týká všech profesí včetně těch nejběžnějších jako jsou fakturanti nebo asistenti prodeje. A to se bavíme jen o nákladech přímých. V případě nepřímých nákladů výběr nevhodného zaměstnance přijde mnohem dráž. 

Jak zvýšit šance na přijetí ideálního pracovníka

Jednou z osvědčených metod je využití specializované personální agentury. Například s Europa Workintense nešlápnete vedle. Působíme na trhu od roku 1996 a za tu dobu jsme nasbírali mnoho zkušeností. Díky tomu dokážeme vyselektovat ideálního pracovníka snáze než ostatní. 

Co mohu očekávat od spolupráce?

Minimalizaci rizika

Všichni pracovníci dodaní od Europa Workintense jsou důsledně prověřováni. Minimalizujeme tak šanci, že vybereme nevhodného kandidáta. U určitých forem spolupráce jsou naši zákazníci navíc smluvně zajištěni. V případě nespokojenosti s přiděleným kandidátem mohou požádat o návrat zaplacené odměny či její části. 

Kvalitnější seznam kandidátů

Hledáme pro vás pracovníky za využití osvědčených metod a propracovaných nástrojů. Na výběr tak budete mít nejlepší pracovníky a nebudete muset volit mezi dobrými a dostatečnými. 

Pracovníky tehdy, když je budete potřebovat a v množství, v jakém je budete potřebovat

Naše interní databáze relevantních kandidátů vám umožní flexibilně ragovat na kolísání na trhu práce, takže se  vám nestane, že neseženete kvalitní pracovníky na období, které potřebujete zaplnit.

Minimální administrativu

Europa Workintense se postará i o veškerou administrativu spojenou s legálním zaměstnáním zvolených pracovníků, čímž vám odpadnou starosti se zbytečnou byrokracií. Stačí pouze podepsat smlouvu o spolupráci.

Proč si vybrat Europu Workintense?

O tom, že svou práci děláme skutečně kvalitně a profesionálně, svědčí naši partneři, kteří patří mezi špičky ve svém oboru. Na vyžádání vám poskytneme jejich reference. Pojďme se tedy podívat, jak můžeme vyřešit Vaše personální problémy. Kontaktovat nás můžete buď přímo (kontakty najdete níže) nebo využijte náš kontaktní formulář a my se vám ozveme nazpět.

Psali jsme také:

Outsourcing - výkon činnosti dle smlouvy o dílo

Outsourcing - realizace ucelených celků výrobního...

Organizace outsourcingu v podniku předpokládá převod podnikových činností na outsourcingovou společnost a výkon těchto činností na základě smlouvy o...

Prace přes personální agenturu

Řešení personálních potřeb společnosti přes...

V podmínkách současné konkurence na trhu práce dosahují pozitivních výsledků pouze ty společnosti, které podnikají efektivně. Tedy snižují své...

Mzda, stanovení mzdy, přesčasy, výplata

Minimální mzda

Za vykonanou práci přísluší zaměstnanci mzda nebo odměna z doho­dy – dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti.

...

Kde hledat zaměstnance - metody vyhledávání

Kde hledat zaměstnance - metody vyhledávání

V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak získat a hledat zaměstnance pro svůj podnik. V následujícím článku si proto uvedeme několik metod...

Nostrifikace. Komplexní průvodce celým procesem - Workintense

Nostrifikace. Komplexní průvodce celým procesem

Uznání vzdělání v České republice patří k jedné ze stěžejních záležitostí, se kterými se setká téměř každý cizinec. Tak zvaná nostrifikace je...

Každoroční teambuilding společnosti Europa...

Zaměstnanci ze všech našich oddělení se sešli na jednom místě a téma tohoto teambuildingu bylo:

Shrnutí dosažených cílů za rok 2019...
Zaměstnávání v době koronaviru

Zaměstnávání v době koronaviru

Česká republika zažívá v poslední době něco, co v moderních dějinách nezažila. Infekční onemocnění Covid-19 nás donutilo změnit naše zvyky. Například...

5 ověřených rad pro brigádníky, které zvýší šanci na získání práce

5 ověřených rad pro brigádníky pro získání práce

Pokud jste se rozhodli hledat práci nebo brigádu pomocí personální agentury, tak zde naleznete 5 ověřených rad, které mohou opravdu zvýšit šanci na...

Jak nepoškodit svou kariéru pomocí sociálních sítí

Jak nepoškodit svou kariéru pomocí sociálních sítí

Většina z nás používá sociální sítě. Nezáleží na tom, hledáte-li práci nebo ji již máte. Vaše příspěvky, komentáře a “lajky” mohou velmi negativně...

Semknutý a přátelský tým - klíč k úspěchu

Semknutý a přátelský tým - klíč k úspěchu

Úkol manažera - vytvořit semknutý tým. Jak toho dosáhnout?

Je dobře známo, že úspěch jakéhokoli zařízení závisí na harmonické interakci...

Pojďme mluvit o tom, jak může personální agentura Europa Workintense posílit vaše podnikání v oblasti HR