Přejít k hlavnímu obsahu

Služba Try & Hire jako součást personálního leasingu

Read time: 5 minut
Služba Try & Hire jako součást personálního leasingu

Personalisté napříč celým Českem se shodují na tom, že sehnat kvalitní lidi je čím dál tím větší problém. Z části za to může současná situace, kdy na pracovním trhu panuje téměř 100% zaměstnanost a novou pracovní sílu není kde brát, z části za to mohou stále se zvyšující nároky na nové zaměstnance. Zaměstnavatelé přitom nemají potíže jen s náborem. V praxi se stává, že výběrové řízení vyhraje nejlepší kandidát, ale v zaměstnání se neosvědčí, případně se mu zde nelíbí a odejde na vlastní žádost. Této nepříjemné situaci dokáží do určité míry předcházet personální agentury, jež v rámci své činnosti poskytují služby, jako je Try & Hire (v překladu “vyzkoušej a vezmi”), která jako součást personálního leasingu nabízí uživateli možnost vyzkoušet si nové zaměstnance “na nečisto”. Dnes se zaměříme právě na službu Try & Hire, která si získává stále větší oblibu také u českých firem.

Jak Try & Hire funguje?

Tato služba funguje na bázi, kdy si uživatel od personální agentury pronajme pracovníky na předem stanovenou dobu s tím, že pakliže se tito zaměstnanci osvědčí, agentura je převede do kmene svého zákazníka. Try & Hire se také výborně hodí v situaci, kdy si uživatel není jistý tím, že je nutné vytvořit nové pracovní místo a nechce tak přijímat kmenové zaměstnance na novou pozici. Během trvání služby si personální agentura bere na svá bedra zaškolení agenturních pracovníků včetně zajištění pracovních a ochranných pomůcek, přičemž je svému klientovi stále k dispozici a podává mu pravidelně zpětnou vazbu.

Co služba obsahuje?

V případě Vašeho zájmu o službu Try & Hire, která je běžnou součástí personálního leasingu, v prvním kroku vyberete personální agenturu a zadáte jí požadavky na kandidáty (kvalifikace, délka praxe, požadované znalosti a schopnosti apod.). Agentura taktéž na Vaše přání provede školení, čímž Vám odpadne starost se zaškolováním nováčků.

Druhá fáze pak zahrnuje vyhledání, výběr a prověření zkušeností vybraných kandidátů. Tento krok je základním stavebním kamenem celé služby, proto je důležité tuto část nepodcenit a neuspěchat. Personální agentury sice mají obsáhlé interní databáze a některé z nich disponují i náborovými centry v cizině, ale je třeba mít na paměti, že nábor pracovníků si vyžaduje určitý čas.

Pakliže vybraný kandidát nastoupí a pracuje u uživatele, následuje fakturace za předem dohodnutou sazbu a zároveň průběžné monitorování pracovního vztahu a poskytování zpětné vazby. Agentury si pomocí feedbacků kontrolují, že je služba nastavena správně a funguje bez problémů.

Ve chvíli, kdy jste si jistí tím, že chcete pronajatého pracovníka zaměstnat do svého kmene, agentura ho uvolní a celá služba končí. Samozřejmě dál můžete využívat personální leasing nebo Try & Hire opakovat. Záleží na Vašich potřebách a preferencích, personální agentury jsou flexibilní a přizpůsobí se Vašim požadavkům.

Jaké výhody mi Try & Hire přinese?

Tato služba přináší pro zákazníky řadu výhod, přičemž mezi ty zásadní můžeme uvést například:

  • Snižujete riziko, že vyberete nesprávného uchazeče.
  • Snižujete administrativní zátěž.
  • Vzhledem k tomu, že do pracovního procesu přijímáte již prověřené kandidáty, výrazně tím snižujete riziko fluktuace.
  • Víte, co můžete čekat, protože pronajaté zaměstnance již znáte a víte, jaký stylem pracují.
  • Try & Hire jako součást personálního leasingu umožňuje udržet motivaci zvoleného kandidáta před přijetím do trvalého pracovního poměru na maximální úrovni.
  • Zvyšujete produktivitu práce, neboť vysoce motivovaní zaměstnanci dosahují lepších výsledků.
  • Získáte čas, během kterého se můžete rozhodnout, zda chcete pronajatého pracovníka zaměstnat do svého kmenového personálu.
  • Můžete získat krátkodobě či dlouhodobě pracovníka, který vykonává Vámi požadovanou činnost, ale je zaměstnancem personální agentury, takže nezvyšuje počet Vašich pracovníků.

Kdy lze tuto službu využít?

Společnosti využívají v rámci personálního leasingu službu Try & Hire zejména v situaci, kdy nejsou ještě zcela rozhodnuté o tom, zda vytvoří novou pracovní pozici, či nikoliv. V takové chvíli nemá smysl nabírat nové zaměstnance a “pracovníci na zkoušku” jsou skvělou variantou, jak tyto případy řešit.

Službu lze využít také tehdy, pokud máte nové pracovní místo již vytvořené, ale nejste si jistí kvalitou kandidátů. Personální agentura Vám vybere pracovníky na míru Vašim požadavkům a Vy si v klidu vyzkoušíte, jak tito zaměstnanci pracují v reálných situacích na pozicích, o něž se ucházeli. Máte tak dokonalý přehled a ve chvíli, kdy se rozhodnete zaměstnat je ve své firmě, se nemusíte obávat, že noví kolegové v práci neuspějí.   

 

Kdo jsme

reditel-spolecnosti-workintense

Ing. Ivan Rozman

Ředitel Společnosti

„Jsme schopni systémově reagovat na potřeby zákazníka zajistit HR/pracovní sily velice rychle a pružně bez ohledu na to, kde a kdy požadavky vzniknou. Usilujeme o to, abychom poskytovali prvotřídní profesionální služby našim partnerům prostřednictvím vedoucích pracovníku odborně orientovaných projektových tymu a proškolených kmenových zaměstnanců“

Kontakty: rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Ing. Ivan Rozman

Project manager (Enterprise Architecture)

„Naše podnikatelská a inovativní síla spočívá ve výměně zkušeností napříč našimi různorodými projekty. Své know-how sdílíme, což nám umožňuje neustále zvyšovat naši produktivitu, inovovat a důkladně propracovávat personální a provozní procesy a činnosti.“

Kontakty: ivan.rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Bc. Vjačeslav Rozman

CMO / Business Operations Analyst

„Europa Workintense je jedničkou v zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny. Řešíme vše od dokladů až po adaptaci na projektu. Za 26 let na trhu jsme si osvojili postupy, které nám umožňují řešit zakázky velmi komplexně a individuálně dle potřeb trhu střední Evropy, konkrétních oborů i firem. Zakládáme si na budování dlouholetých obchodních vztahů s našimi partnery.“

Kontakty: rozman.v@workintensegroup.eu

Vedoucí obchodního oddělení

Mgr. Lýdie Ignat'uková

Vedoucí obchodního oddělení

„Nabízíme firmám dle jejich potřeb spolehlivý, kvalifikovaný a motivovaný personál z východní Evropy (zejména Ukrajiny). Patříme ke špičce mezi agenturami práce na českém trhu.“

Kontakty: lida.ignatyuk@workintense.eu

HR manager

Mgr. Jan Kupec

Projektový manager / HR manager

„Pomůžeme vám najít ten správný personál pro vaše firemní projekty. Obraťte se na nás, a my vám zajistíme kvalifikované dělníky, jaké potřebujete pro plynulý provoz vaši společnosti.“

Kontakty: jan.kupec@workintense.eu

HR manager

Ivan Orsag

Projektový manager / HR manager pro Západní Evropu

„Přestože jsou naší specializací zejména zaměstnanci pro dělnické profese a řemesla, zajišťujeme kvalifikované pracovníky pro široké spektrum dalších oblastí na trhu práce.“

Kontakty: i.orsag@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Volyk

Customer Acquisition Specialist pro Polsko

„Pomůžeme vám najít kvalifikovaný personál nejrychlejším způsobem a v nejkratším termínu. Vzájemná pomoc - záruka rozvoje a úspěchu.”

Kontakty: s.volyk@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Shvets

Customer Acquisition Specialist pro anglicky a německy mluvící země

„Působíme na celém území České republiky, podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU. Chceme propojit trh práce západní, střední a východní Evropy.”

Kontakty: s.shvets@workintense.eu

„Působíme nejenom na celém území České republiky a taky Polska, Maďarska, Slovenska a jiných členských států EU. Podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU.“