Přejít k hlavnímu obsahu

Personální leasing

Read time: 3 minuty
Personální leasing

Po striktních opatřeních zavedených v důsledku pandemie covidu-19 se život v České republice pomalu vrací do normálu. Znovu se otevřely obchody a restaurace. Společnosti opět rozjely výrobu. Některé podniky si udržely své zaměstnance, jiné musely propouštět a pracovníci jim teď chybí. Efektivním způsobem, jak doplnit podstav personálu ve Vaší firmě je personální leasing. Tuto službu standardně poskytují personální agentury.   

Co znamená personální leasing?

Personální leasing je služba, kterou poskytují pracovní agentury. Firmy (klienti), jež se potýkají s nedostatkem pracovníků, osloví personální agenturu a ta jim dočasně pronajme své zaměstnance. Klient si jen určí požadavky na pronajaté pracovníky a dál se již nemusí o nic starat. Zaměstnanci agentury nastoupí k výkonu práce ve Vaší společnosti, přičemž zaměstnance můžete využívat tak dlouho, jak je momentálně potřebujete.

Kdo využije personální leasing?

Tuto službu využije prakticky každý zaměstnavatel. Nejčastěji se obracejí na personální agentury v následujících případech:

 • potřebují pružně reagovat na výkyvy ve výrobě
 • potřebují sezónní pracovníky
 • potřebují obsadit pracovní místa v době dovolených
 • potřebují obsadit pracovní místa v době zvýšené nemocnosti 
 • potřebují pracovníky na nárazové projekty 

Jaké výhody mi přinese personální leasing? 

Oblíbená služba přináší řadu výhod, přičemž mezi ty hlavní patří:

 • Úspora nákladů. Při využití služby personální leasing ušetří klient náklady spojené s pracovním poměrem. Týká se to například pojištění, mzdové agendy nebo zákonných odvodů.
 • Úspora času. Najít vhodného zaměstnance, který má odpovídající kvalifikaci a odborné zkušenosti bývá časově náročné. Personální agentury disponují vlastní databází pracovníků. Kromě toho mají dlouholeté zkušenosti, takže najdou vhodného zaměstnance mnohem rychleji. 
 • Flexibilita. Společnosti se domluví s agenturami na počtu poptávaných zaměstnanců a určí požadavky na jejich kvalifikaci. Pronajme si pracovníky jen na dobu, kdy je reálně potřebuje. V případě potřeby může neustále doplňovat počet pracovníků podle požadavků.
 • Snížení zátěže kmenových zaměstnanců. Kmenoví zaměstnanci se mohou soustředit jen na klíčové povinnosti. Činnosti, jež jsou vedlejší, zajistí agenturní pracovníci. Máte tak jistotu, že všechny úkoly budou provedeny rychle, kvalitně a včas. 
 • Snížení administrativní zátěže. V případě využití personálního leasingu přebírá pracovní agentura na svá bedra veškerou administrativu. Společnostem tak odpadají starosti s vedením mzdové agendy, účetnictvím, finančními výkazy a další administrativou.
 • Rychlost. Zejména v případě náhle nemoci zaměstnanců vyvstane potřeba jej co nejrychleji nahradit. A to bývá pro mnoho firem často problém. Zde je personální leasing neocenitelným pomocníkem. 
 • Řešení nespokojenosti. V případě jakýchkoli nespokojeností včetně soudních sporů vše řeší agentura. Klienta se problémy nijak nedotknou.

 

 

Kdo jsme

reditel-spolecnosti-workintense

Ing. Ivan Rozman

Ředitel Společnosti

„Jsme schopni systémově reagovat na potřeby zákazníka zajistit HR/pracovní sily velice rychle a pružně bez ohledu na to, kde a kdy požadavky vzniknou. Usilujeme o to, abychom poskytovali prvotřídní profesionální služby našim partnerům prostřednictvím vedoucích pracovníku odborně orientovaných projektových tymu a proškolených kmenových zaměstnanců“

Kontakty: rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Ing. Ivan Rozman

Project manager (Enterprise Architecture)

„Naše podnikatelská a inovativní síla spočívá ve výměně zkušeností napříč našimi různorodými projekty. Své know-how sdílíme, což nám umožňuje neustále zvyšovat naši produktivitu, inovovat a důkladně propracovávat personální a provozní procesy a činnosti.“

Kontakty: ivan.rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Bc. Vjačeslav Rozman

CMO / Business Operations Analyst

„Europa Workintense je jedničkou v zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny. Řešíme vše od dokladů až po adaptaci na projektu. Za 26 let na trhu jsme si osvojili postupy, které nám umožňují řešit zakázky velmi komplexně a individuálně dle potřeb trhu střední Evropy, konkrétních oborů i firem. Zakládáme si na budování dlouholetých obchodních vztahů s našimi partnery.“

Kontakty: rozman.v@workintensegroup.eu

Vedoucí obchodního oddělení

Mgr. Lýdie Ignat'uková

Vedoucí obchodního oddělení

„Nabízíme firmám dle jejich potřeb spolehlivý, kvalifikovaný a motivovaný personál z východní Evropy (zejména Ukrajiny). Patříme ke špičce mezi agenturami práce na českém trhu.“

Kontakty: lida.ignatyuk@workintense.eu

HR manager

Mgr. Jan Kupec

Projektový manager / HR manager

„Pomůžeme vám najít ten správný personál pro vaše firemní projekty. Obraťte se na nás, a my vám zajistíme kvalifikované dělníky, jaké potřebujete pro plynulý provoz vaši společnosti.“

Kontakty: jan.kupec@workintense.eu

HR manager

Ivan Orsag

Projektový manager / HR manager pro Západní Evropu

„Přestože jsou naší specializací zejména zaměstnanci pro dělnické profese a řemesla, zajišťujeme kvalifikované pracovníky pro široké spektrum dalších oblastí na trhu práce.“

Kontakty: i.orsag@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Volyk

Customer Acquisition Specialist pro Polsko

„Pomůžeme vám najít kvalifikovaný personál nejrychlejším způsobem a v nejkratším termínu. Vzájemná pomoc - záruka rozvoje a úspěchu.”

Kontakty: s.volyk@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Shvets

Customer Acquisition Specialist pro anglicky a německy mluvící země

„Působíme na celém území České republiky, podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU. Chceme propojit trh práce západní, střední a východní Evropy.”

Kontakty: s.shvets@workintense.eu

„Působíme nejenom na celém území České republiky a taky Polska, Maďarska, Slovenska a jiných členských států EU. Podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU.“