Přejít k hlavnímu obsahu

Dočasná výpomoc a nejčastěji kladené otázky uživatelů v této oblasti

Read time: 4 minuty
Dočasná výpomoc a nejčastěji kladené otázky uživatelů v této oblasti

Každá společnost musí čas od času optimalizovat svůj stav personálu. V období, kdy se ekonomice nedaří a nastává útlum po nových zakázkách, většina firem sáhne po propouštění, aby v nepříznivé době minimalizovala personální náklady, které tradičně patří mezi největší položky v rozpočtu. Snížit stav personálu ovšem není tak jednoduché, neboť není-li zaměstnanec již ve zkušební době, běží mu při výpovědi dvouměsíční výpovědní lhůta a ze zákona mu náleží odstupné (řídí se zákonnými podmínkami, ale typicky se jedná právě o nadbytečnost). Ještě složitější situace nastává ve chvíli, kdy je pracovníků nedostatek a firmy musí nabírat nové kolegy. Zvlášť v období nízké nezaměstnanosti se ukazuje nábor nových zaměstnanců jako tvrdý oříšek. Proto se nelze divit, že se řada společností obrací na agentury práce, jež mají v tomto oboru mnohaleté zkušenosti a disponují možnostmi, které běžný zaměstnavatel postrádá. Mezi nejpoptávanější služby patří bezesporu dočasná výpomoc, jež doplní na předem dohodnutou dobu podstav personálu. Z praxe víme, že je o tuto službu zájem, ale podnikatelé často nevědí, jak přesně pronájem pracovníků funguje, a proto jsme vybrali nejčastější otázky uživatelů a pokusili se na ně v dnešním článku odpovědět.


Nejčastěji kladené otázky

Jak služba dočasná výpomoc přesně funguje?

Ve chvíli, kdy dojdete k závěru, že by se Vám hodila dočasná výpomoc externích pracovních sil, je prvním krokem výběr personální agentury (PA). Proto jen ve stručnosti shrneme, že stačí vyhledat personální agenturu na internetu a ověřit si, že Vámi poptávanou službu nabízí. Po kontaktování PA popíšete své požadavky a dohodnete se s agenturou na konkrétních podmínkách.

Je dána minimální délka kontraktu?

Naprostá většina agentur přistupuje k této otázce flexibilně a nestanovuje si minimální délku kontraktu. V rámci individuálního přístupu záleží na Vás, na jak dlouho dočasnou výpomoc potřebujete. Agentury práce se Vám v tomto směru přizpůsobí a nekladou si žádné požadavky. Naopak, potřebujete-li nasmlouvanou službu prodloužit, PA Vám vyjdou vstříc.     

Z jakých oborů dokážete pracovníky zajistit?

Personální agentury obvykle disponují širokou škálou poptávaných profesí. Pochopitelně nejrychleji Vám dodají na dočasnou výpomoc dělníky a pracovníky z manuálních oborů, jako jsou skladníci, dělníci v automotive, zámečníci, svářeči, lakýrníci, truhláři atd.

Nejsou to však jen manuální obory, které dokáže personální agentura zajistit. V rámci svých služeb dodá i zaměstnance na vysoce sofistikované pozice například z řad výpočetní techniky, přičemž nejobsazovanější pozice tvoří vývojáři, IT architekti a produktoví manažeři.

Bude si s tím vědět rady moje účetní?

V tomto bodě můžete být zcela bez starostí, neboť Vaše účetní oddělení to bude mít velice snadné. Prakticky jediné, co musí Vaše účetní udělat, je zaúčtovat fakturu, kterou Vám za objednané služby agentura práce vystaví. Je to právě agentura, jež bere na svá bedra veškerou administrativu, aby to měl uživatel co nejjednodušší a nemusel se zabývat byrokracií.

Co získám touto službou?

Kromě toho, že Vám odpadnou starosti s vymýšlením pracovního inzerátu, personální a mzdovou agendou či hlídáním 3měsíční zkušební doby, získáte následující výhody:

  • Zaměstnance přesně na dobu, kdy je potřebujete. Ať už se jedná o záskok na 14 dnů v období dovolených nebo dlouhodobou spolupráci na několik měsíců bez minimální délky kontraktu.
  • Nižší fluktuaci. Dočasná výpomoc Vám pomůže flexibilně reagovat na aktuální situaci Vašeho personálu, díky čemuž se vyhnete častému střídání zaměstnanců.
  • Koordinátora, který se postará o bezproblémový průběh výpomoci.
  • Okamžitou náhradu za pronajatého pracovníka v případě nemoci nebo jiné pracovní neschopnosti bez nutnosti náhle hledat zaměstnance na volném trhu práce.

 

Kdo jsme

reditel-spolecnosti-workintense

Ing. Ivan Rozman

Ředitel Společnosti

„Jsme schopni systémově reagovat na potřeby zákazníka zajistit HR/pracovní sily velice rychle a pružně bez ohledu na to, kde a kdy požadavky vzniknou. Usilujeme o to, abychom poskytovali prvotřídní profesionální služby našim partnerům prostřednictvím vedoucích pracovníku odborně orientovaných projektových tymu a proškolených kmenových zaměstnanců“

Kontakty: rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Ing. Ivan Rozman

Project manager (Enterprise Architecture)

„Naše podnikatelská a inovativní síla spočívá ve výměně zkušeností napříč našimi různorodými projekty. Své know-how sdílíme, což nám umožňuje neustále zvyšovat naši produktivitu, inovovat a důkladně propracovávat personální a provozní procesy a činnosti.“

Kontakty: ivan.rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Bc. Vjačeslav Rozman

CMO / Business Operations Analyst

„Europa Workintense je jedničkou v zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny. Řešíme vše od dokladů až po adaptaci na projektu. Za 26 let na trhu jsme si osvojili postupy, které nám umožňují řešit zakázky velmi komplexně a individuálně dle potřeb trhu střední Evropy, konkrétních oborů i firem. Zakládáme si na budování dlouholetých obchodních vztahů s našimi partnery.“

Kontakty: rozman.v@workintensegroup.eu

Vedoucí obchodního oddělení

Mgr. Lýdie Ignat'uková

Vedoucí obchodního oddělení

„Nabízíme firmám dle jejich potřeb spolehlivý, kvalifikovaný a motivovaný personál z východní Evropy (zejména Ukrajiny). Patříme ke špičce mezi agenturami práce na českém trhu.“

Kontakty: lida.ignatyuk@workintense.eu

HR manager

Mgr. Jan Kupec

Projektový manager / HR manager

„Pomůžeme vám najít ten správný personál pro vaše firemní projekty. Obraťte se na nás, a my vám zajistíme kvalifikované dělníky, jaké potřebujete pro plynulý provoz vaši společnosti.“

Kontakty: jan.kupec@workintense.eu

HR manager

Ivan Orsag

Projektový manager / HR manager pro Západní Evropu

„Přestože jsou naší specializací zejména zaměstnanci pro dělnické profese a řemesla, zajišťujeme kvalifikované pracovníky pro široké spektrum dalších oblastí na trhu práce.“

Kontakty: i.orsag@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Volyk

Customer Acquisition Specialist pro Polsko

„Pomůžeme vám najít kvalifikovaný personál nejrychlejším způsobem a v nejkratším termínu. Vzájemná pomoc - záruka rozvoje a úspěchu.”

Kontakty: s.volyk@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Shvets

Customer Acquisition Specialist pro anglicky a německy mluvící země

„Působíme na celém území České republiky, podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU. Chceme propojit trh práce západní, střední a východní Evropy.”

Kontakty: s.shvets@workintense.eu

„Působíme nejenom na celém území České republiky a taky Polska, Maďarska, Slovenska a jiných členských států EU. Podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU.“