Novinky & Události
You are here:
 1. Domů
 2. / Aktuality
 3. / Personální leasing

Personální leasing

Reading time: 3 mins
Personální leasing

Po striktních opatřeních zavedených v důsledku pandemie covidu-19 se život v České republice pomalu vrací do normálu. Znovu se otevřely obchody a restaurace. Společnosti opět rozjely výrobu. Některé podniky si udržely své zaměstnance, jiné musely propouštět a pracovníci jim teď chybí. Efektivním způsobem, jak doplnit podstav personálu ve Vaší firmě je personální leasing. Tuto službu standardně poskytují personální agentury.   

Co znamená personální leasing?

Personální leasing je služba, kterou poskytují pracovní agentury. Firmy (klienti), jež se potýkají s nedostatkem pracovníků, osloví personální agenturu a ta jim dočasně pronajme své zaměstnance. Klient si jen určí požadavky na pronajaté pracovníky a dál se již nemusí o nic starat. Zaměstnanci agentury nastoupí k výkonu práce ve Vaší společnosti, přičemž zaměstnance můžete využívat tak dlouho, jak je momentálně potřebujete.

Kdo využije personální leasing?

Tuto službu využije prakticky každý zaměstnavatel. Nejčastěji se obracejí na personální agentury v následujících případech:

 • potřebují pružně reagovat na výkyvy ve výrobě
 • potřebují sezónní pracovníky
 • potřebují obsadit pracovní místa v době dovolených
 • potřebují obsadit pracovní místa v době zvýšené nemocnosti 
 • potřebují pracovníky na nárazové projekty 

Jaké výhody mi přinese personální leasing? 

Oblíbená služba přináší řadu výhod, přičemž mezi ty hlavní patří:

 • Úspora nákladů. Při využití služby personální leasing ušetří klient náklady spojené s pracovním poměrem. Týká se to například pojištění, mzdové agendy nebo zákonných odvodů.
 • Úspora času. Najít vhodného zaměstnance, který má odpovídající kvalifikaci a odborné zkušenosti bývá časově náročné. Personální agentury disponují vlastní databází pracovníků. Kromě toho mají dlouholeté zkušenosti, takže najdou vhodného zaměstnance mnohem rychleji. 
 • Flexibilita. Společnosti se domluví s agenturami na počtu poptávaných zaměstnanců a určí požadavky na jejich kvalifikaci. Pronajme si pracovníky jen na dobu, kdy je reálně potřebuje. V případě potřeby může neustále doplňovat počet pracovníků podle požadavků.
 • Snížení zátěže kmenových zaměstnanců. Kmenoví zaměstnanci se mohou soustředit jen na klíčové povinnosti. Činnosti, jež jsou vedlejší, zajistí agenturní pracovníci. Máte tak jistotu, že všechny úkoly budou provedeny rychle, kvalitně a včas. 
 • Snížení administrativní zátěže. V případě využití personálního leasingu přebírá pracovní agentura na svá bedra veškerou administrativu. Společnostem tak odpadají starosti s vedením mzdové agendy, účetnictvím, finančními výkazy a další administrativou.
 • Rychlost. Zejména v případě náhle nemoci zaměstnanců vyvstane potřeba jej co nejrychleji nahradit. A to bývá pro mnoho firem často problém. Zde je personální leasing neocenitelným pomocníkem. 
 • Řešení nespokojenosti. V případě jakýchkoli nespokojeností včetně soudních sporů vše řeší agentura. Klienta se problémy nijak nedotknou.

 

 

Psali jsme také:

Vánoční a novoroční přání "Europa WORKINTENSE" 2020

Vánoční a novoroční přání "Europa...

Dámy a pánové, vážení obchodní přátelé,

děkujeme Vám za spolupráci v roce 2019 a přejeme Vám krásné Vánoce a do nového roku 2020 hodně zdraví,...

Agenturní zaměstnávání v kontextu trhu práce

Agenturní zaměstnávání v kontextu trhu práce

Agenturní zaměstnávání je opravdu pozitivní formou zaměstnávání, protože v takovém případě jde o legální práci, která je pro svou flexibilitu ...

Zaměstnávání v době koronaviru

Zaměstnávání v době koronaviru

Česká republika zažívá v poslední době něco, co v moderních dějinách nezažila. Infekční onemocnění Covid-19 nás donutilo změnit naše zvyky. Například...

Mzda, stanovení mzdy, přesčasy, výplata

Minimální mzda

Za vykonanou práci přísluší zaměstnanci mzda nebo odměna z doho­dy – dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti.

...

Outsourcing - výkon činnosti dle smlouvy o dílo

Outsourcing - realizace ucelených celků výrobního...

Organizace outsourcingu v podniku předpokládá převod podnikových činností na outsourcingovou společnost a výkon těchto činností na základě smlouvy o...

Každoroční teambuilding společnosti Europa...

Zaměstnanci ze všech našich oddělení se sešli na jednom místě a téma tohoto teambuildingu bylo:

Shrnutí dosažených cílů za rok 2019...
Kde hledat zaměstnance - metody vyhledávání

Kde hledat zaměstnance - metody vyhledávání

V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak získat a hledat zaměstnance pro svůj podnik. V následujícím článku si proto uvedeme několik metod...

České podniky čím dál více spoléhají na cizince. Vede je k tomu kvalita zahraničních pracovníků nebo bezvýchodná situace na domácím trhu práce?

České podniky čím dál více spoléhají na cizince....

České firmy čelí novým výzvám, co se týče náboru pracovníků. Počet volných míst výrazně převyšuje počet potenciálních uchazečů s odpovídajícím...

Psychodiagnostické metody výběru zaměstnanců

Psychodiagnostika - o co jde?

Psychodiagnostika – pomocný nástroj, který umožňuje vyhledat nového zaměstnance na poptávanou pozici či plánovat osobní rozvoj zaměstnanců...

Dohoda o pracovní činnosti

Dohoda o pracovní činnosti

Dohoda o pracovní činnosti je v České republice jednou z forem uzavření pracovněprávního vztahu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. V tomto článku...

Pojďme mluvit o tom, jak může personální agentura Europa Workintense posílit vaše podnikání v oblasti HR