Přejít k hlavnímu obsahu

Řízení věkových skupin zaměstnanců

Read time: 3 minuty
Řízení věkových skupin zaměstnanců

V současné době se věkové rozpětí zaměstnanců v mnoha organizacích značně rozšiřuje. V jednom týmu se můžou nacházet zaměstnanci různého věku, s různými životními zkušenostmi a profesními dovednostmi. Řízení takového týmu může být výzvou, ale také přinášet mnoho příležitostí. Zde uvádíme několik tipů pro úspěšné řízení věkově různorodého týmu:

Vytvořte inkluzivní kulturu: Vytvořte prostředí, ve kterém se všichni zaměstnanci cítí přijati a respektováni bez ohledu na věk.

Přizpůsobte management stylům a potřebám jednotlivých věkových skupin: Mladší zaměstnanci mohou být více motivováni pomocí mentorshipu nebo týmových aktivit, zatímco starší zaměstnanci mohou ocenit více autonomie a individuálního přístupu.

Zavádějte vzdělávací programy pro všechny věkové skupiny: Vzdělávání je důležité pro všechny zaměstnance, ať už jsou mladší nebo starší. Zajistěte, aby byly k dispozici programy pro rozvoj dovedností pro všechny věkové skupiny.

Poskytněte flexibilní pracovní podmínky: Flexibilní pracovní podmínky mohou pomoci zaměstnancům cítit se více motivovaní a loajální vůči společnosti a také mohou pomoci zlepšit jejich work-life balance.

Při řízení věkových skupin zaměstnanců je důležité respektovat odlišnosti mezi generacemi a vytvořit inkluzivní prostředí, které umožňuje rozmanitost názorů a dovedností.

Je také důležité zajistit, aby všichni zaměstnanci měli stejné příležitosti pro rozvoj a růst v rámci společnosti. Také vytvoření kultury otevřené komunikace, která umožňuje zaměstnancům všech věkových skupin vyjádřit své názory a připomínky, je potřeba k efektivnímu řízení těchto zaměstnanců.

Dále byste měli vytvořit komunikační kanály, aby zaměstnanci mohli hlásit své potřeby a problémy, aby organizace mohla lépe brát v úvahu a přizpůsobovat se jim. Organizace může také zavádět různé programy a politiky, jako jsou flexibilní pracovní podmínky, další vzdělávání a rozvoj, aby lépe uspokojila potřeby různých věkových skupin zaměstnanců.

Nakonec, organizace by měla zajistit, že její vedoucí jsou dobrými manažery, kteří umí přizpůsobit svůj styl řízení různým věkovým skupinám zaměstnanců.

 

Kdo jsme

reditel-spolecnosti-workintense

Ing. Ivan Rozman

Ředitel Společnosti

„Jsme schopni systémově reagovat na potřeby zákazníka zajistit HR/pracovní sily velice rychle a pružně bez ohledu na to, kde a kdy požadavky vzniknou. Usilujeme o to, abychom poskytovali prvotřídní profesionální služby našim partnerům prostřednictvím vedoucích pracovníku odborně orientovaných projektových tymu a proškolených kmenových zaměstnanců“

Kontakty: rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Ing. Ivan Rozman

Project manager (Enterprise Architecture)

„Naše podnikatelská a inovativní síla spočívá ve výměně zkušeností napříč našimi různorodými projekty. Své know-how sdílíme, což nám umožňuje neustále zvyšovat naši produktivitu, inovovat a důkladně propracovávat personální a provozní procesy a činnosti.“

Kontakty: ivan.rozman@workintense.eu

Vedoucí marketingového oddělení

Bc. Vjačeslav Rozman

CMO / Business Operations Analyst

„Europa Workintense je jedničkou v zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny. Řešíme vše od dokladů až po adaptaci na projektu. Za 26 let na trhu jsme si osvojili postupy, které nám umožňují řešit zakázky velmi komplexně a individuálně dle potřeb trhu střední Evropy, konkrétních oborů i firem. Zakládáme si na budování dlouholetých obchodních vztahů s našimi partnery.“

Kontakty: rozman.v@workintensegroup.eu

Vedoucí obchodního oddělení

Mgr. Lýdie Ignat'uková

Vedoucí obchodního oddělení

„Nabízíme firmám dle jejich potřeb spolehlivý, kvalifikovaný a motivovaný personál z východní Evropy (zejména Ukrajiny). Patříme ke špičce mezi agenturami práce na českém trhu.“

Kontakty: lida.ignatyuk@workintense.eu

HR manager

Mgr. Jan Kupec

Projektový manager / HR manager

„Pomůžeme vám najít ten správný personál pro vaše firemní projekty. Obraťte se na nás, a my vám zajistíme kvalifikované dělníky, jaké potřebujete pro plynulý provoz vaši společnosti.“

Kontakty: jan.kupec@workintense.eu

HR manager

Ivan Orsag

Projektový manager / HR manager pro Západní Evropu

„Přestože jsou naší specializací zejména zaměstnanci pro dělnické profese a řemesla, zajišťujeme kvalifikované pracovníky pro široké spektrum dalších oblastí na trhu práce.“

Kontakty: i.orsag@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Volyk

Customer Acquisition Specialist pro Polsko

„Pomůžeme vám najít kvalifikovaný personál nejrychlejším způsobem a v nejkratším termínu. Vzájemná pomoc - záruka rozvoje a úspěchu.”

Kontakty: s.volyk@workintense.eu

Recruiter

Svitlana Shvets

Customer Acquisition Specialist pro anglicky a německy mluvící země

„Působíme na celém území České republiky, podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU. Chceme propojit trh práce západní, střední a východní Evropy.”

Kontakty: s.shvets@workintense.eu

„Působíme nejenom na celém území České republiky a taky Polska, Maďarska, Slovenska a jiných členských států EU. Podle potřeb zákazníků zajišťujeme pracovníky i v rámci EU.“