Novinky & Události
You are here:
  1. Domů
  2. / Aktuality
  3. / Jak nepoškodit svou kariéru pomocí sociálních sítí

Jak nepoškodit svou kariéru pomocí sociálních sítí

Doba čtení: 3 mins
Jak nepoškodit svou kariéru pomocí sociálních sítí

Většina z nás používá sociální sítě. Nezáleží na tom, hledáte-li práci nebo ji již máte. Vaše příspěvky, komentáře a “lajky” mohou velmi negativně ovlivnit Vaší budoucí kariéru.

Někomu mohou sociální sítě pomoci s užitečnými kontakty, či dokonce najít práci a to bez vstávání ze židle. Musíte pouze dodržet níže popsaná doporučení.

Fotografie

První věc, kterou zaměstnavatel prohlíží na vašem profilu, jsou fotografie. Bohužel, dokonce i jen jedna výstřední fotka z večírku, Vám může pokazit důvěryhodnost. Pří nahrávaní fotografie vždy přemýšlejte, jak na ni budou reagovat Vaši nadřízení nebo kolegové. Budete se spolu smát, nebo se na Vás budou dívat opovržlivě? Pokud máte pochybnosti, je nejlepší fotografie buď nenahrávat vůbec nebo je nechat viditelné jen pro blízké osoby.

Slova

Naučte se dbát na způsob řeči nejen v každodenním životě, ale také v tom virtuálním. Pokud jste v práci slušný a ochotný a v síti používáte vulgární výrazy, pak zřejmě nekomunikujete fér a skrýváte své pravé já. Zaměstnavatel si bude myslet, že je to právě tak. A právě to není nejlepší lidská vlastnost zaměstnanců.

Přátelé

Dokonce i když nenahráváte do sítě své kompromitující fotografie, Vaši přátelé to mohou udělat za Vás. Radíme vám kontrolovat profily Vašich přátel a především si správně nastavit zabezpečení soukromí na všech sítích.

Zájmy

Počítejte s čím, že skupiny, které jste si přihlásil k odběru novinek, budou vždy viditelné na Vašem profilu. I když máte velmi rádi vtipům např. skupiny “černý humor”, je lepší si ji přidat do záložek nebo si celou skupinu “Líbí se mi” skrýt z profilu. Přihlaste se k odběru skupin na Vaše odborná témata. Bude to vypadat nejen reprezentativně, ale také užitečně.

Hry

Pokud si chcete odpočinout při hře, je lepší to nedělat na sociálních sítích. I když budete hrát jednou za měsíc, aplikace sama může průběžně zveřejňovat příspěvky za Vás a může se zdát, že hrajete každý den. Paranoia Vašeho nadřízeného mu pak řekne, že i během pracovní doby.

Kritika

Tvrdá slova či kritiku vůči společnosti nebo na jednotlivé kolegy, si nechte pro osobní rozhovory s důvěryhodnými lidmi a nevystavujte je veřejnosti.