HR pro firmy
You are here:
  1. Domů
  2. / HR pro firmy
  3. / Recruitment
  4. / Recruitment - executive search

Executive search a head hunter efektivní a účinný způsob získat vysoce kvalifikovaných pracovníků do své firmy

Executive search a head hunter efektivní a účinný způsob získat vysoce kvalifikovaných pracovníků do své firmy. Europa Workintense
Executive search a head hunter efektivní a účinný způsob získat vysoce kvalifikovaných pracovníků do své firmy. Europa Workintense

Executive search

Část recruitmentu. Zabývá se vyhledáváním pracovníků především na vrcholné pozice ve společnosti. Executive search je časově náročný, ale vysoce efektivní a účinný způsob, jak získat profesionála do své firmy, což pomůže při rozvoji společnosti.

Tato metoda je vhodná jen při vyhledávání vrcholových zaměstnanců, kteří jsou na pracovním trhu cenní. Celým procesem executive search se zabývá head hunter.

Head hunter

Odborník pro vyhledávání pracovníků na střední a vrcholová místa ve společnosti. Head hunter se zaměřuje na konkrétní vysoce kvalifikované specialisty.

Head hunter má širokou databázi dlouhodobě monitorovaných, specializovaných a talentovaných profesionálů, a to zájmena v TOP managementu. Povětšinou oslovuje vysoce kvalifikované pracovníky, kteří už jsou zaměstnaní v jiné společnosti. Diskrétně je kontaktuje a nabídne jim danou pracovní pozici. Jeho cílem je specialisty přesvědčit, že nabízené výkonné místo je pro ně životní příležitostí.

Jak probíhá executive search

1. Seznámení s vaší společností.

V této fázi se sblížíme s vaší společnosti. Posuzujeme, jaké změny v personále by vaší firmě prosperovaly.

2. Konzultace volné pracovní pozice

Diskutujeme ohledně výkonného místa, hlavně s ohledem  na pracovní dobu, výši platu, prémie, výhody pro zaměstnance a dovolené. Snažíme se vyzdvihnout danou nabídku tak, aby byla co nejlákavější.

3. Vaše požadavky

Seznámíte nás s vašimi požadavky a s tím, co očekáváte od budoucího zaměstnance.

4. Průzkum trhu / databáze odborníků

Výběr a konzultování vhodných kandidátů, kteří by zapadli  do vaší firmy.

5. Nabídka vhodných uchazečů, kteří splňují vaše kritéria.

Představíme vám nabídku vybraných kandidátů, který splňují vaše požadavky. Seznámíme vás s jejich osobní a pracovní historií a také s dosaženými úspěchy v kariéře.

6. Zúžení výběru kandidátů

Pokud je okruh kandidátů příliš široky, výběr zmenšíme.

7. Výběr kandidáta

Vámi zvoleného kandidáta kontaktujeme a nabídneme mu danou pracovní pozici. Ujistíme daného kandidáta, že daná nabídka jeho životní příležitostí, a významný krok ke změně v pracovním i v osobním životě.

Na vyžádaní poskytujeme reference a jsme schopni zpracovat nezávaznou nabídku, a radí se zúčastníme výběrového řízeni, které je v souladu s předmětem našeho podnikání.