Rychlý start Vaší kariéry
You are here:
 1. Domů
 2. / Pro uchazeče
 3. / Sklad - Boční zakladač

Sklad - Boční zakladač

Doba čtení: 4 mins
Boční zakladač - provoz a použití

BOČNÍ ZAKLADAČ - PROVOZ A POUŽITÍ

Boční zakladač je nepostradatelným pomocníkem ve skladu v jakémkoliv stádiu práce. Mají mnoho výhod a nepopiratelnou funkčnost, avšak ne všechny z nich mohou být vhodné pro konkrétní typ nakládání. Proto tato technika má rozdělení podle druhů materiálů k nakládání a je klasifikována podle typu práce. Boční zakladač je určen pro nakládání materiálů, které mají větší délku, například dřeva, lamel, ocelových svitků, dřevotřískových desek a podobných materiálů.

Zvláštnost bočního zakladače spočívá v tom, že pro zpracování a přepravu zboží tohoto druhu materiálů má speciální dopravní platformu, kde můžete pohodlně a bez potíží rozmístit dlouhý a nevhodný pro přepravu náklad. Kromě toho, protože pracovní plošina bočního zakladače je dostatečně široká, náklad se dodává rychle a bezpečně. Zpravidla nejžádanější tyto zakladače jsou v podnicích na zpracování dřeva, na výrobu nábytku, ocelárnách, atd.

Jejich použití dává smysl ve stísněných podmínkách, jako boční zakladače jsou velmi ergonomické, se vším jeho výkonem. V současné době existuje mnoho typů, modelů a modifikace bočního zakladače. Jejich kapacita může dosahovat až pětačtyřicet tun, v závislosti na značce a účelu stroje.

Kabina bočního zakladače je navržena tak, aby řidič mohl snadno vidět stav nákladu, a to nemá vliv na viditelnost obecně. Boční zakladače mají vynikající výkon, například vyžadují minimální údržbu, protože většina z nich se používá ve venkovním prostředí, kromě toho tyto stroje mají vynikající průchodnost. To je zajištěno tím, že kola bočního zakladače mají dostatečně velký poloměr.

ŘIDIČ BOČNÍHO ZAKLADAČE

Řidič bočního zakladače je odborník, který řídí zakladač a všechny mechanismy upravené pro manipulaci a zvedání. Řidič bočního zakladače je zodpovědný za bezpečnost zboží, proto musí manipulovat s nákladem přesně, opatrně a pomalu.

Potřeba řidiče bočního zakladače vzniká, když je nutné provádět různé operace nakládání a vykládání dlouhých nákladů. V takovém případě musíte nést náklady za nákup a údržbu zařízení, udržovat garáž a stav řidičů bočních zakladačů.

Pokud se vám to nelíbí, pak pronájem bočního zakladače s řidičem je efektivní alternativou ke koupi zakladače, v takovém případě budete mít možnost získat maximální efekt při minimálních nákladech.

Řidič bočního zakladače pracuje v úzkých a stísněných prostorách. Také v jednom stroji se kombinují tři různé zakladači: boční zakladač, vysokozdvižný vozík a stohovací vozík.

ZVLÁŠTNOSTI PROFESE

Náplní práce řidiče, kromě řízení zakladače, je také:

 • povinná vizuální kontrola zakladače před začátkem pracovní doby;
 • opravy a údržba pro bezporuchový provoz vozíku a veškerého příslušenství;
 • včasná montáž a demontáž odnímatelných zdvihacích zařízení;
 • přísné dodržování návodu k provozu zakladače.

KLADY A ZÁPORY TOHOTO POVOLÁNÍ

Klady:

 • celoroční poptávka po profesi v různých odvětvích průmyslu, zemědělství, při stavbě silnic, bydlení a komunální služby, atd.

Zápory:

 • práce za všech povětrnostních podmínek pod širým nebem, znečištěné ovzduší;
 • sedavý způsob práce;
 • při práci se zakladačem vznikají vibrace a hluk.

Pokud potřebujete řidiče zakladače, dostáváte služby profesionálních řidičů, operátorů s dlouholetými zkušenostmi, a také opravy a údržbu zakladače.