Novinky & Události
You are here:
 1. Domů
 2. / Aktuality
 3. / Výběr pracovníků podle technologie recruitment

Výběr pracovníků podle technologie recruitment

Doba čtení: 3 mins
Získávání a výběr pracovníků podle technologie recruitment

Recruitment či nábor zaměstnanců – zprostředkovatelská služba pro získávání a výběr pracovníků na různé pozice. Proces recruitmentu je jedním z hlavních odpovědností personálních agentur.

Obvykle personální agentury realizují plnohodnotný recruitment, jehož předmětem je získávání a výběr pracovníků odpovídající kvalifikace nebo bez specifické kvalifikace.

Personální agentury mohou zajišťovat nábor zaměstnanců v různých oborech a oblastech činnosti jako jsou výroba (dělnické profese, řemesla) a služby.

Personální agentura odborně a včasně vybere zaměstnance požadovaného profilu dle volné pracovní příležitosti.

V případě že zaměstnavatel předpokládá vytvoření nového pracovního místa, ale ještě nemá úplnou jistotu, nebo chce vybraného zaměstnance nejprve vyzkoušet, než jej zaměstná natrvalo, personální agentura nabídne službu Try and Hire.

Nulové náklady na vyhledání, popř. propouštění nevyhovujících zaměstnanců - hlavní výhody služby Try and Hire.

V tomto případě během zapracování zaměstnance ve zkušební době personální agentura spolupracuje s zaměstnavatelem stejně jako v případě dočasného přidělení a HR outsourcingu. Po úspěšném absolvování zkušební doby probíhá přechod zaměstnance mimo personální agenturu do kmenového stavu firmy.

Proces recruitmentu vhodných zaměstnanců je veden kombinací různých metod – využití aktuálních kontaktů, informací z posledních projektů, inzercí nebo databází. Výběr metod je volen pro každý individuální projekt zvlášť.

Technologie recruitmentu:

 •  Předběžné konzultace: zaměstnavatel formuluje zakázku, požadavky pro získávání a výběr pracovníků, hodnocení zaměstnance; popis funkce, výše náhrady zaměstnance nebo specialisty, plánování strategie vyhledávání, porozumění organizace klienta
 •  Vyhledávání v databázi: personální agentury májí svou vlastní databáze uchazečů, která je generovaná v průběhu let, pravidelně se obnovuje a doplňuje. Personální agentura získává o potencionálním zájemci o místo co nejvíce informací aby vyhodnotit jeho znalosti a zkušenosti v porovnání s ostatními zaměstnanci, co je nejdůležitějším ve získávání a výběru pracovníků. Tyto informace personální agentura zjišťuje následujícími technikami:
 • - předvýběr, provedený na základě uchazečem zaslaného životopisu
 • - pohovor
 • - testy
 • - reference (doporučení zaměstnance z jiných zdrojů)
 •  Vyhledávání na internetových zdrojích, masmédiích, získávání agentů vyhledávání: pomocí těchto metod personální agentura nejrychleji přiláká velký počet uchazečů a posléze udělá správný výběr.
 •  Zajištění konzultační schůzky a pohovor s vybranými uchazeči v kanceláři personální agentury: s každým uchazečem se provádí povinný osobní pohovor.
 •  Psychologické a odborné testování (případně jazykové testy): dle požadavků klienta personální agentura využívá pro detailnější hodnocení uchazečů i psychodiagnostické metody (uzpůsobené dané pozici).
 •  Kontrola referencí z předchozích zaměstnání.
 •  Výběr pracovníků ze strany klienta zajištění setkání zaměstnance se zákazníkem, pomoc při provádění pohovoru, kdy je to nutné.
 •  Konečná dohoda o všech otázkách mezi kandidátem a klientem.
 •  Záruční podmínky v průběhu určitého období personální agentury zavazují se vyměnit nevhodného zaměstnance.

Psali jsme také:

Personální agentury

„Pseudoagentury“ – jak je rozpoznat a nedostat...

Rozhodli jste se přijmout nové pracovníky do vašeho podniku. Po seznámení s možnostmi, které se v současné době nabízí, jste zvolili spolupráci s...

Schopnost motivovat zaměstnance je jedna z nejlepších vlastností, jakou může šéf mít.

9 věcí, které zaměstnance motivují lépe než peníze

Nesnažte se zaměstnance nalákat na peníze (i když je máte). Máme pro vás lepší způsob, jak našlápnout výkonnost vašich lidí.

Schopnost...

Komunikační schopnosti - Workintense

"Výborné komunikační schopnosti": co to...

Takže Vy si myslíte, že máte dobré komunikační schopnosti? To asi nebudete sami…

Téměř každý uchazeč uvádí, že má vynikající komunikační...

Kde hledat zaměstnance - metody vyhledávání

Kde hledat zaměstnance - metody vyhledávání

Nejjednodušší a nejlevnější metoda vyhledávání zaměstnanců firmou je umístění nabídek práce na vlastních webových stránkách, kde zájemci o práci...

Psaní obchodních e-mailů

Psaní obchodních e-mailů

E-mailová komunikace se v poslední době ve firemním prostředí stala převažujícím způsobem komunikace. Ale kolik pozornosti věnujeme tomu, abychom...

Temporary help - dočasné přidělení agenturních zaměstnanců a brigádníků

Temporary help - dočasné přidělení zaměstnance

Služba Temporary help dočasné přidělení zaměstnance dává schopnost přizpůsobit se ke krátkodobým změnám na trhu práce na organizační úrovni.

...
Semknutý a přátelský tým - klíč k úspěchu

Semknutý a přátelský tým - klíč k úspěchu

Úkol manažera - vytvořit semknutý tým. Jak toho dosáhnout?

Je dobře známo, že úspěch jakéhokoli zařízení závisí na harmonické interakci jeho částí...

Zaměstnávání cizinců - podmínky

Zaměstnávání cizinců - podmínky

V případě, kdy se zaměstnavateli uvolnilo pracovní místo a chce ho obsadit cizincem, tak podle zákona má žádat o povolení zaměstnávat pracovníky...

Ukrajinci z trhu práce ČR postupně zmizí

“Ukrajinci budou jako zdroj pracovní síly v ČR...

Pracovníci z Ukrajiny – dlouhodobá opora českého stavebnictví, výroby i logistiky. Levní, motivovaní zaměstnanci, kteří dlouhodobě pracují na pokraji...

Vánoční a novoroční přání "Europa WORKINTENSE" 2020

Vánoční a novoroční přání "Europa...

Dámy a pánové, vážení obchodní přátelé,

děkujeme Vám za spolupráci v roce 2019 a přejeme Vám krásné Vánoce a do nového roku 2020 hodně zdraví,...

Pojďme mluvit o tom, jak může personální agentura Europa Workintense posílit vaše podnikání v oblasti HR