Rychlý start Vaší kariéry
You are here:
  1. Domů
  2. / Pro uchazeče
  3. / Sklad - Boční zakladač

Sklad - Boční zakladač

Verze pro tiskPoslat e-mailemVerze PDF
Boční zakladač - provoz a použití

Boční zakladač - provoz a použití

Boční zakladač je nepostradatelným pomocníkem ve skladu v jakémkoli stadiu práce. Mají mnoho výhod a nepopiratelnou funkčnost, avšak ne všechny z nich mohou být vhodné pro konkretní typ nakládání. Proto tato technika má rozdělení podle druhů materiálů k nakládání a je klasifikována podle typu práce. Boční zakladač je určen pro nakládání materiálů, které mají větší délku, například dřeva, lamel, ocelových svitků, dřevotřískových desek a podobných materiálů.

Zvláštnost bočního zakladače spočívá v tom, že pro zpracování a přepravu zboží tohoto druhu materiálů boční zakladač má speciální dopravní platformu, kde můžete pohodlně a bez potíží rozmístit dlouhý a nevhodný pro přepravu náklad. Kromě toho, protože pracovní plošina boční zakladače je dostatečně široká, náklad se dodává rychle a bezpečně. Zpravidla nejžádanější tyto zakladače jsou v podnicích na zpracování dřeva, na výrobu nábytku, ocelárnách, atd.

Jejich použití dává smysl ve stísněných podmínkách, jako boční zakladače jsou velmi ergonomické, se všem jeho výkonem. V současné době existuje mnoho typů, modelů a modifikace bočního nakladače. Jejich kapacita může dosáhovat až pětačtyřicet tun, v závislosti na značce a účelu stroje.

Kabina bočního zakladače je navržena tak, aby řidič mohl snadno vidět stav nákladu, a to nemá vliv na viditelnost obecně. Boční zakladače mají vynikající výkon, například vyžadují minimální údržbu, protože většina z nich používá ve venkovním prostředí, kromě toho tyto stroje mají vynikající průchodnost. To je zajištěno tím, že kolové bočního zakladače mají dostatečně velký poloměr.

Řidič bočního zakladače

Řidič bočního zakladače je odborník, který řídí zakladač a všechny mechanismy upravené pro manipulaci a zvedání. Řidič bočního zakladače je zodpovědný za bezpečnost zboží, proto musí manipulovat s nákladem přesně, opatrně a pomalu.

Potřeba v řidiče bočního zakladače vzniká když je nutné provádět různé operace nakládání a vykládání dlouhých nákladů. V takovém případě musíte nést náklady na nákup a údržbu zařízení a udržovat garáž a stav řidičů bočních zakladačů.

Pokud se vám to nelíbí, pak pronájem bočního zakladače s řidičem je efektivní alternativou ke koupi zakladače, v takovém případě budete mít možnost získat maximální efekt při minimálních nákladech.

Řidič bočního zakladače pracuje v úzkých a stísněných prostorách. Také v jedném stroji se kombinují tři různých zakladačů: boční zakladač, vysokozdvižný vozík a stohovací vozík.

Zvláštnosti profese

Náplni práce řidiče, kromě řízení zakladače, také je:

  • povinná vizuální kontrola zakladače před začátkem pracovní doby;
  • opravy a údržba pro bezporuchový provoz vozíku a veškerého příslušenství;
  • včasné montáž a demontáž odnímatelných zdvihacích zařízení;
  • přísné dodržování návodu k provozu zakladače.

Klady a zápory tohoto povolání

Klady

Celoroční poptávka po profesi v různých odvětvích průmyslu, zemědělství, při stavbě silnic, bydlení a komunální služby, atd.

Zápory
  • práce za všech povětrnostních podmínek pod širým nebem, znečištěné ovzduší;
  • sedavý způsob práce;
  • při práci s zakladačem vznikájí vibrace a hluk.

Pokud potřebujete řidiče zakladače, dostáváte služeb profesionálních řidičů, operátorů s dlouholetými zkušenostmi, a také opravy a údržbu zakladače.

Newsletter

Kontaktujte nás

Pokud potřebujete cokoliv, co se týká našich produktů nebo služeb, prosím, neváhejte nás kontaktovat.