Rychlý start Vaší kariéry
You are here:
  1. Domů
  2. / Pro uchazeče
  3. / Nemocnější provoz a úklid nemocnice

Nemocnější provoz a úklid nemocnice

Verze pro tiskPoslat e-mailemVerze PDF

Nemocnější provoz a úklid nemocnice, klinik a ostatních zdravotnických zařízení a středisek probíhá pomocí využítí speciálně proškolených pracovníků.

Nemocnější provoz a úklid nemocnice

Nemocnější provoz a úklid nemocnice, klinik a ostatních zdravotnických zařízení a středisek probíhá pomocí využítí speciálně proškolených pracovníků, jejichž hlavním úkolem je dodržování nadstandardních hygienických pravidel a směrnic. Samozřejmě preciznost a dodržování specifických pracovních postupů jsou nezbytné podmínky. Úklid nemocnic a jiných zdravotnických zařízení provádí specializováné úklidové firmy.

Díky vyspělé technologii, speciálně proškoleným pracovníkům a certifikaci specializováné úklidové firmy uklízí nemocnice, sterilní prostory JIP a ARO, plastické a zubní laboratoře a kliniky, lékárny a ostatní soukromé ordinace.

Nemocnější provoz a úklidu nemocnic - je třeba věnovat pozornost křížové kontaminací a přenosu bakterií mezi kontaminovaným a nekontaminovaným prostředím. Je třeba dodržovat pravidelné výměny tkanin, utěrek, podlahových hadrů a mopů, čímž se kontaminaci předchází.

Úklid nemocnic a nemocnější provoz vyžaduje nadstandardní péči a pravidla v oblasti udržování hygieny a souvisejících směrnic. Specializováné úklidové firmy mají pracovat dle předem schváleného hygienického plánu a pečlivě dodržovat dezinfekční morálky, kterou mají kontrolovat zodpovědný zástupce. Je nutné aby specializováná úklidová firma dbála na udržení maximální hygieny, dodržovala vysoká ekologická pravidla a používala vysoce kvalitní čisticí prostředky.

Jaké služby pro nemocnější provoz a úklid nemocnic se nabízí:

  • pravidelý úklid a dezinfekce vybraných prostor
  • pravidelý úklid sterilní prostředí operačních sálů, JIP, ARO apod.
  • impregnace podlahové krytiny s vysoce odolnými dezinfekčními prostředky
  • sestavení hygienických plánů
  • doplnění hygienických a toaletních prostředků

Nemocnější provoz a úklid nemocnice se řídí přísnými pravidly, které jsou definovány předpisem č. 306/2012 Sb. Úklidové práce musí byt svěřena odborné úklidové firmě, protože úklid ordinací, operačních sálů, pokojů pacientů i společných prostor vyžaduje specifické požadavky.

Jaká pravidla je třeba dodržovat při úklidu а hlavní zásady nemocnějšího provozu a úklidu nemocnic:

Všechna nutná hygienická pravidla pro úklid zdravotnických zařízení (nemocnic, klinik, ordinací, lékáren, laboratoří apod.) jsou uvedena v § 10 předpisu č. 306/2012 Sb. Pokud hledáte specialistu na úklid nemocnic, prohlédněte si naší nabídku volných pracovních míst.

Úklid všech prostor v nemocnici se musí provádět denně (v některých případech i několikrát denně) a to na vlhko. Na pracovištích akutní lůžkové péče a v místnostech, kde je prováděn odběr biologického materiálu je úklid nutné provádět 3x denně. Standardní čistící prostředky je možné používat při úklidu na pracovištích s akutní lůžkovou péčí. Speciální dezinfekční přípravky s virucidním účinkem je potřeba používat v ostatních místech (jako např. zákrokové sály, laboratoře, koupelny, toalety ...), zároveň vždy musí být používány vlastní úklidové prostředky a úklidové stroje.

Z výše uvedeného vyplývá, při úklidu nemocnice velmi záleží na technice i na použití čistících prostředků. Nyní trendem je používání ekologických čistících prostředků, které liší složením maximálně šetrné k přírodě a lidskému zdraví, a zároveň efektivitou.

Jak se úklid nemocnice kontroluje?

Pokud úklid v nemocnici provádí externí dodavatel – specializováná úklidová firma, samozřejmě musí být její práce kontrolována. Dohled nad firmou může provádět prověřený pracovník nemocnice, nebo kontrola může být zajištěna online – pomocí kontrolního systému. Jak probíhá kontrola online? Úklidová firma davá nemocnici přístup do administračního systému, kde odpovědný pracovník nemocnice může sledovat průběh úklidu. Jak funguje systém? Velmi jednodusě! Pracovníci úklidové služby nahrávají fotografie uklizených míst a zadávají i čas, kdy úklid prováděli, a pracovník nemocnice se může do administračního systému kdykoli připojit pomocí počítače, tabletu a dokonce i telefonu. Nad veškerými úklidovými pracemi je tedy nemocnice má absolutní kontrolu.

Newsletter

Kontaktujte nás

Pokud potřebujete cokoliv, co se týká našich produktů nebo služeb, prosím, neváhejte nás kontaktovat.